Kütüphane

/Kütüphane
Kütüphane 2013-10-04T11:47:13+00:00
Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Kütüphanesi, Türkiye’de Latin Amerika üzerine kurulmuş ilk kütüphanedir ve bünyesinde Latin Amerika edebiyatının seçkin eserleriyle birlikte Latin Amerika tarihi, kültürü, ekonomik ve sosyal yapısı, siyasi hayatı konusunda eserler bulundurmaktadır. Kütüphaneye bağış yoluyla Venezuela, Küba, Arjantin, Meksika Büyükelçilikleri, İstanbul Cervantes Enstitüsü, Genelkurmay ATASE ve Genelkurmay Denetleme Başkanlığı ile Dışişleri Bakanlığı’ndan temin edilen kitap, süreli yayın ve diğer malzemelerin tasnifi tamamlanmıştır. Kütüphanemizde Türkçe, Portekizce, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere yaklaşık 5350 kitabımız bulunmaktadır.

Kütüphanemiz hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında kullanıcıların hizmetindedir ve isteyen kullanıcılar ödünç kitap alabilmektedir.

Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi kütüphanesine ulaşmak için lütfen tıklayınız. Ankara Üniversitesi çevrimiçi katalog sayfasında “Sorgulama yapılacak kütüphane” listesinden Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni seçerek de kütüphanemizin çevrimiçi kataloğunda arama yapabilirsiniz.

Kütüphanemizdeki tüm kitapları inceleyebilmek ve ayrıntılı arama yapabilmek için kütüphanemizi ziyaret edebilirsiniz.