Venezuelalı Tarihçi Dr. Juan Romero Merkezimizdeydi

Venezuelalı tarihçi Dr. Juan Romero, Türkiye’deki Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Merkezimiz işbirliği ile 23 Kasım 2015 Pazartesi günü “Simón Bolívar’ın Jamaika Mektubu’ndan CELAC’a: Jeopolitik Açıdan Bolivarcı Düşüncenin Kavranışı ve Uygulanabilirliği” konulu konferansını gerçekleştirdi.

Merkezimiz Konferans Salonunda ve İspanyolca olarak gerçekleştirilen konferansa Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Büyükelçisi Sn. José Gregorio Bracho Reyes, Küba Büyükelçisi Sn. Alberto González Casals, Brezilya Büyükelçiliği Elçi – Müsteşarı Sn. Miguel Franco, Şili Büyükelçiliği Üçüncü Katibi Sn. Sebastián Marín ve Merkezimiz Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şengül Kuru başta olmak üzere birçok dinleyici katıldı.

Konferanstan sonra Merkezimiz Kütüphanesinde incelemelerde bulunan Büyükelçi Reyes, Büyükelçi Casals ve Dr. Romero, daha sonra Merkezimiz bahçesinde yer alan Simón Bolívar’a akıl hocalığı da yapan Venezuelalı ünlü düşünür ve eğitimci Simón Rodríguez’in büstü önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.