Brezilyalı Öğrenciler Merkezimizi Ziyaret Etti

Brezilya’nın Porto Alegre şehrinde yer alan Rio Grande do Sul Federal Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri Isadora Loreto da Silveira ve Alexandre Piffero Spohr “Brezilya, Türkiye ve Gelişmekte Olan Ülkelerin Dünyası: Stratejik İlgi ve Karşılaştırmalı Dış Politika” başlıklı proje kapsamında 19 Kasım 2015 Perşembe günü Merkezimizi ziyaret ettiler.

Yazmakta oldukları yüksek lisans tezleriyle alakalı olarak Merkezimiz Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şengül Kuru, Uzm. Öznur Seçkin ve Arş. Gör. İbrahim Özgür Çiçek ile görüşen öğrencilere Merkezimiz yayınlarından “Osmanlı İmparatorluğu – Latin Amerika (Başlangıç Dönemi)” adlı kitabın Portekizce ve İspanyolca baskıları hediye edildi. Öğrenciler daha sonra Merkezimiz bahçesinde yer alan Rio Branco Baronu olarak da tanınan Brezilya diplomasisinin babası sayılan José Maria da Silva Paranhos büstünün önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Proje kapsamında 18 – 23 Kasım tarihleri arasında Türkiye’de temaslarda bulunan öğrenciler, Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi ve Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri ile görüştüler.